![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh6PHRCu2LsBEPum8zqkyy2HEYUlJ0CMMdbpi17zbsjq2deddDFJzdGuFURyLBF_VsYObbOiU1Bj8ybDQkAohXV3ly12zF3HBPoH6EwO-rUblXRAmKIEMQTs31huDmc_EJFDb5uXKD-eeTt/s400/108286009_856148571460138_2233895087933686281_n.jpg)
Σήμερα, Κυριακή 12 Ιουλίου, έγιναν οι εκλογές για την ανάδειξη του Ηγουμένου της Ιεράς Μονής Κουτλουμουσίου στον Άγιο Όρος όπου αναδείχθηκε ο Ιερομόναχος Νικόλαος ως νέος Καθηγούμενος της Ιεράς Μονής σύμφωνα με τις πληροφορίες του Πρακτορείου Ορθοδοξία.
Υπενθυμίζουμε ότι ο Γέροντας Χριστόδουλος είχε υποβάλει την παραίτησή του ενώ ο Ιερομόναχος Νικόλαος είχε αναλάβει και ως τοποτηρητής ως αρχαιότερος στην αδελφότητα μέχρι και τις εκλογές ενώ από σήμερα εκλέχτηκε και ως Ηγούμενος.